• ଚିଲିକାରେ ଡଲଫିନ୍ ଗଣନା ଶେଷ
    by ସମାଜ ଡେସ୍କ on January 17, 2021 at 7:42 pm

    ପୁରୀ : ଚିଲିକାରେ ଡଲଫିନ୍ ଗଣନା ଶେଷ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରକାଶ ପାଇ ନଥିବା ବନବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। ଚଳିତବର୍ଷ ଚିଲିକାରେ ଚିଙ୍ଗୁଡିଘେରି କିଛିମାତ୍ରାରେ ଉଚ୍ଛେଦ ପରେ ଯେଉଁ ପରିମାଣର ଡଲଫିନ୍ ସଂଖ୍ୟା ବଢିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଥିଲା ସେଭଳି ସଂଖ୍ୟାବୃଦ୍ଧି ଘଟି ନଥିବା ଜଣେ

  • ଚିଲିକାରେ ଡଲଫିନ୍ ଗଣନା ଶେଷ
    by ସମାଜ ଡେସ୍କ on January 17, 2021 at 7:42 pm

    ପୁରୀ : ଚିଲିକାରେ ଡଲଫିନ୍ ଗଣନା ଶେଷ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରକାଶ ପାଇ ନଥିବା ବନବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। ଚଳିତବର୍ଷ ଚିଲିକାରେ ଚିଙ୍ଗୁଡିଘେରି କିଛିମାତ୍ରାରେ ଉଚ୍ଛେଦ ପରେ ଯେଉଁ ପରିମାଣର ଡଲଫିନ୍ ସଂଖ୍ୟା ବଢିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଥିଲା ସେଭଳି ସଂଖ୍ୟାବୃଦ୍ଧି ଘଟି ନଥିବା ଜଣେ

  • ଜଙ୍ଗଲ ପରିଚାଳନାରେ ଓଡ଼ିଶା ଜାତୀୟସ୍ତରରେ ଷଷ୍
    by ସମାଜ ଡେସ୍କ on January 17, 2021 at 7:20 pm

    -୨୦୨୧-୨୨ରେ ବନୀକରଣ ପାଇଁ ୯୦୩ କୋଟିର ବଜେଟ୍, -ଟାଙ୍ଗରା ପାହାଡ଼ରେ ବନୀକରଣକୁ ଗୁରୁତ୍ବଭୁବନେଶ୍ବର : ୨୦୨୧-୨୨ ବର୍ଷରେ ଜଙ୍ଗଲ ଓ ପରିବେଶ ବିଭାଗ ଅଧୀନରେ ବନୀକରଣ ଓ ବୃକ୍ଷ ସୁରକ୍ଷା ଆଦିକ୍ଷେତ୍ରରେ ବାର୍ଷିକ ୯୦୩.୩୯ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରାଯିବ। ଟାଙ୍ଗରା ପାହାଡରେ ବନୀକରଣ ସହ ବନୀକରଣ ସଂକ୍ରାନ୍ତ ସ

  • ଜଙ୍ଗଲ ପରିଚାଳନାରେ ଓଡ଼ିଶା ଜାତୀୟସ୍ତରରେ ଷଷ୍
    by ସମାଜ ଡେସ୍କ on January 17, 2021 at 7:20 pm

    -୨୦୨୧-୨୨ରେ ବନୀକରଣ ପାଇଁ ୯୦୩ କୋଟିର ବଜେଟ୍, -ଟାଙ୍ଗରା ପାହାଡ଼ରେ ବନୀକରଣକୁ ଗୁରୁତ୍ବଭୁବନେଶ୍ବର : ୨୦୨୧-୨୨ ବର୍ଷରେ ଜଙ୍ଗଲ ଓ ପରିବେଶ ବିଭାଗ ଅଧୀନରେ ବନୀକରଣ ଓ ବୃକ୍ଷ ସୁରକ୍ଷା ଆଦିକ୍ଷେତ୍ରରେ ବାର୍ଷିକ ୯୦୩.୩୯ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରାଯିବ। ଟାଙ୍ଗରା ପାହାଡରେ ବନୀକରଣ ସହ ବନୀକରଣ ସଂକ୍ରାନ୍ତ ସ

  • ବସ୍ତାଏ ଧାନ ଚୋରାଇଲେ ଜେଲ୍, କ୍ବିଣ୍ଟାଲ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ଚୋରାଇଲେ ମାଫ୍‌! | Sambad
    by Sambad Bureau on January 17, 2021 at 7:15 pm

    ବରଗଡ଼ : ଜିଲ୍ଲାରେ ଧାନ ହେରଫେର ବ୍ୟାପକ ଭାବେ ଚାଲିଛି। କିନ୍ତୁ ଏଥିରେ ଅଜବ ନୀତି ସାମନାକୁ ଆସିଛି। ବସ୍ତାଏ ଧାନ ଚୋରି କଲେ ଜେଲ୍‌ ଯିବାକୁ ପଡ଼ୁଛି। ଅଥଚ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ଧାନ ଉଡ଼ାଇ ନେଲେ ସବୁ ମାଫ୍‌। କିଛି ଦିନ ତଳେ ବିଜେପୁର ବ୍ଲକ

odianewspaper

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *